Pro dětskou onkologii Krtek se vyběhalo 216 000 Kč

Byli jsme každoročním hrdným partnerem závodu Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka, který se v sobotu 3. prosince 2022 konal ve Zlíně-Loukách. Výtěžek z běhu putoval již pátým rokem na Nadační fond dětské onkologie Krtek. Celkem se pro Nadační fond dětské onkologie Krtek podařilo vybrat 216 000 Kč.

 Závod se podařilo úspěšně zorganizovat s počtem 299 přihlášených běžců. Mezi muži se na prvním místě umístil Navrátil Tomáš (AK Kroměříž) a mezi ženami Svobodová Tereza (Titan Trilife).  Na výběr bylo klasicky ze dvou tratí – 5 km a 10 km, pro děti byl připravený překážkový běh, kterým provázeli Mikuláši, čerti a andělé. Pro celou rodinu byl připravený bohatý doprovodný program.

Celkem se pro Nadační fond dětské onkologie Krtek podařilo vybrat 216 000 Kč - 100 000 korunami se podílel spoluorganizátor Mikulášského běhu s Cyrilem pro Krtka rodinná firma Krajči plus, na startovném a od sponzorů se vybralo 116 000 Kč. Další peníze přispěli účastníci do zapečetěné kasičky NFDO Krtek.

Běžecký závod už po třicáté páté organizoval běžecký spolek Běhy Zlín. V roce 2018 se do organizace závodu zapojila rodinná firma Krajči plus, výrobce tradičních Cyrilových brambůrků, která se stala spoluorganizátorem závodu a udělala z něj benefiční závod na pomoc onkologicky nemocným dětem – Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka. „Chtěli bychom tímto poděkovat spolku Běhy Zlín, všem sponzorům a také dobrovolníkům, že nám pomohli uspořádat tento závod a že nám pomáhají přispět na NFDO Krtek,“ uvedl Tomáš Krajči.

Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka opět potvrdil, že jde o druhou největší běžeckou akci ve Zlíně.