Betonování sloupků k plotu

Oplocení parcely představuje nejběžnější způsob zabezpečení před nechtěným pohybem nepovolaných osob. Základ úspěchu ční ve správném a kvalitním zabetonování plotových sloupků a v tomto článku se dozvíte, jak na to.

 
Jakmile dokončíte výkop děr, můžete se pustit do samotné betonáže sloupků. U menších plotů máte možnost použít pytlovaný beton, který jednoduše rozmícháte s vodou. Pro rozsáhlejší ploty již doporučujeme si objednat beton rovnou z betonárny. Tímto krokem ušetříte čas i peníze.Sloupky je nutné pečlivě vyrovnávat pomocí vodováhy a dbát na stejnou výšku.
 
Po betonáži a následném vytvrdnutí betonu se můžete pustit do umístění a zabetonování vzpěrů sloupků. Vzpěry by měly být umístěné v každém rohu oplocení ve směru plotu a také na rovných plochách delších než 25 metrů. Vzpěry umístíte v úhlu 45° ke sloupku.
 
Máte-li vzpěry zabetonované, přichází fáze napínání pletiva. Způsob napínání se může lišit od typu a výrobce.  Nesmíte však zapomenout na zásady betonování a zpracovávání betonu. Jsou-li venkovní teploty nižší než 5°C, betonáž doporučujeme odložit. Jsou-li naopak teploty vyšší než 25°C, doporučujeme beton správně ošetřit a poté přikrýt textilií.