Blog TAŠ-STAPPA

Historické okénko

Beton se stal jedním z nejdůležitějších stavebních materiálů v moderní historii. Tento silný a odolný materiál se používá k výstavbě budov, mostů, silnic, přehrad a mnoha dalších struktur. V České republice se beton poprvé objevil na Karlově mostě, který byl postaven v 15. století.

Pro dětskou onkologii Krtek se vyběhalo 216 000 Kč

Byli jsme každoročním hrdným partnerem závodu Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka, který se v sobotu 3. prosince 2022 konal ve Zlíně-Loukách. Výtěžek z běhu putoval již pátým rokem na Nadační fond dětské onkologie Krtek. Celkem se pro Nadační fond dětské onkologie Krtek podařilo vybrat 216 000 Kč.

Zveme Vás na charitativní závod, který podporujeme

Zveme Vás na charitativní běžecký závod seriálu Běhy Zlín na 10 a 5 kilometrů ve Zlíně-Loukách, který každoročně hrdě podporujeme 🍀

Spouštíme nový web pro kamenivo Zlín

Spouštíme nové webové stránky pro kamenivo Zlín. Zjistěte například, jaké kamenivo se používá pro parkovací stání, nebo poznejte, jak jednotlivé frakce kameniva vypadají.

Japonský startup vyrábí eko cement ze zbytků jídla

Japonsko ročně vyprodukuje až šest milionů tun potravinového odpadu. Tamní firma ale vyvinula i řešení, jak se plýtvání zbavit, ovzduší ušetřit emisí a s pomocí takřka jen kuchyňských spotřebičů vyrobit stavební materiál.

Jak betonovat podlahy u rodinných domů i v halách

Skladba betonové podlahy je závislá na projektové dokumentaci, která je vytvořená ke stavbě. V současné době se nejvíce používá následující skladba podlahy.
V přízemní je podlaha pokládána na odizolovanou základovou desku. Jelikož nerovnosti, které vznikly svařenými překlady izolace, je nutné vyrovnat. Za pomocí desky a křemičitého písku vyrovnáváme převisy.

5 zajímavostí o betonu

Betonová šeď bývá často považována za synonymum nudy, fádnosti a jednotvárnosti. Proto možná překvapí, kolik zajímavostí tento masově rozšířený stavební materiál skrývá.

Opět jsme se postavili na start

I letos jste nás mohli spatřit v rámci Festivalového půlmaratonu MONET+ ve Zlíně , který proběhl v neděli 29.5. Naše společnost je s akcí spojená od samotného začátku a je i nadále každoročním aktivním partnerem 💛

Betonování sloupků k plotu

Oplocení parcely představuje nejběžnější způsob zabezpečení před nechtěným pohybem nepovolaných osob. Základ úspěchu ční ve správném a kvalitním zabetonování plotových sloupků a v tomto článku se dozvíte, jak na to.

Jak betonovat základy

V tomto článku Vás seznámíme s problematikou betonování základů, jaké má betonování základů jednotlivé kroky a jak to udělat co nejefektivněji.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.