Blog TAŠ-STAPPA

Japonský startup vyrábí eko cement ze zbytků jídla

Japonsko ročně vyprodukuje až šest milionů tun potravinového odpadu. Tamní firma ale vyvinula i řešení, jak se plýtvání zbavit, ovzduší ušetřit emisí a s pomocí takřka jen kuchyňských spotřebičů vyrobit stavební materiál.

Jak betonovat podlahy u rodinných domů i v halách

Skladba betonové podlahy je závislá na projektové dokumentaci, která je vytvořená ke stavbě. V současné době se nejvíce používá následující skladba podlahy.
V přízemní je podlaha pokládána na odizolovanou základovou desku. Jelikož nerovnosti, které vznikly svařenými překlady izolace, je nutné vyrovnat. Za pomocí desky a křemičitého písku vyrovnáváme převisy.

5 zajímavostí o betonu

Betonová šeď bývá často považována za synonymum nudy, fádnosti a jednotvárnosti. Proto možná překvapí, kolik zajímavostí tento masově rozšířený stavební materiál skrývá.

Opět jsme se postavili na start

I letos jste nás mohli spatřit v rámci Festivalového půlmaratonu MONET+ ve Zlíně , který proběhl v neděli 29.5. Naše společnost je s akcí spojená od samotného začátku a je i nadále každoročním aktivním partnerem 💛

Betonování sloupků k plotu

Oplocení parcely představuje nejběžnější způsob zabezpečení před nechtěným pohybem nepovolaných osob. Základ úspěchu ční ve správném a kvalitním zabetonování plotových sloupků a v tomto článku se dozvíte, jak na to.

Jak betonovat základy

V tomto článku Vás seznámíme s problematikou betonování základů, jaké má betonování základů jednotlivé kroky a jak to udělat co nejefektivněji.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.