Blog TAŠ-STAPPA

Písek a jeho využití ve stavebnictví: Průvodce pro profesionály

Písek je jednou z nejdůležitějších surovin ve stavebnictví a má široké spektrum využití. Jeho kvalita a správné použití jsou klíčové pro dosažení pevné a stabilní konstrukce. V tomto článku se podíváme na různé druhy písku a jejich specifické využití ve stavebnictví, abychom Vám poskytli komplexní přehled a pomohli Vám při vašich projektech.

Jak vyrobit pískoviště

Milují Vaše děti si hrát na pískovišti? V tomto článku Vám popíšeme, jak si pískoviště můžete s trochou kutilské šikovnosti vyrobit u Vás na zahradě. A co víc, děti se mohou do stavby svého budoucího rajónu zapojit také!

Podporujeme pohyb, podporujme Aquatlon Zlín

Již téměř 10 let se pravidelně angažujeme v podpoře a organizaci sportovních událostí nejen ve Zlíně, proto není žádným překvapením, že i letos jsme nechyběli na akci Aquatlon Zlín.

Provozní oznámení

Z důvodu zefektivnění a rozšíření našich služeb jsme vyřadili z nabídky čerpací techniky čerpadlo s výložníkem 40 metrů a namísto toho Vám budeme moci nabízet čerpadla s výložníkem o délkách 38, 42, 47 a 56 metrů od našich externích smluvních partnerů.

Historické okénko

Beton se stal jedním z nejdůležitějších stavebních materiálů v moderní historii. Tento silný a odolný materiál se používá k výstavbě budov, mostů, silnic, přehrad a mnoha dalších struktur. V České republice se beton poprvé objevil na Karlově mostě, který byl postaven v 15. století.

Pro dětskou onkologii Krtek se vyběhalo 216 000 Kč

Byli jsme každoročním hrdným partnerem závodu Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka, který se v sobotu 3. prosince 2022 konal ve Zlíně-Loukách. Výtěžek z běhu putoval již pátým rokem na Nadační fond dětské onkologie Krtek. Celkem se pro Nadační fond dětské onkologie Krtek podařilo vybrat 216 000 Kč.

Zveme Vás na charitativní závod, který podporujeme

Zveme Vás na charitativní běžecký závod seriálu Běhy Zlín na 10 a 5 kilometrů ve Zlíně-Loukách, který každoročně hrdě podporujeme 🍀

Spouštíme nový web pro kamenivo Zlín

Spouštíme nové webové stránky pro kamenivo Zlín. Zjistěte například, jaké kamenivo se používá pro parkovací stání, nebo poznejte, jak jednotlivé frakce kameniva vypadají.

Japonský startup vyrábí eko cement ze zbytků jídla

Japonsko ročně vyprodukuje až šest milionů tun potravinového odpadu. Tamní firma ale vyvinula i řešení, jak se plýtvání zbavit, ovzduší ušetřit emisí a s pomocí takřka jen kuchyňských spotřebičů vyrobit stavební materiál.

Jak betonovat podlahy u rodinných domů i v halách

Skladba betonové podlahy je závislá na projektové dokumentaci, která je vytvořená ke stavbě. V současné době se nejvíce používá následující skladba podlahy.
V přízemní je podlaha pokládána na odizolovanou základovou desku. Jelikož nerovnosti, které vznikly svařenými překlady izolace, je nutné vyrovnat. Za pomocí desky a křemičitého písku vyrovnáváme převisy.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.